nuomonę.
Projekto tikslas – viešinti agroturizmo produktus ir skatinti naujų atsiradimą visoje programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje, siekiant išsaugoti kultūros paveldą bei pritraukti daugiau turistų į regionus. Agroturizmo produktai kuriami ir pristatomi sodybose, ūkiuose ir muziejuose, kuriuose puoselėjamos žemės ūkio, žuvininkystės, amatų, maisto produktų gamybos ir perdirbimo tradicijos.
Agroturizmo produktai kuriami ir puoselėjami ūkiuose ir sodybose, kuriuose vis dar gyvos ūkininkavimo, maisto gamybos, žvejybos, amatininkystės ar architektūros tradicijos. Lankytojams atviruose ūkiuose ir sodybose siūloma susipažinti su daugelio
istorijos laikotarpių, kultūrų ir tautų suformuotu paveldu.
Šiame vadove aptariami agroturizmo produktų, sukurtų puoselėjant tradicijas, kriterijai. Šie agroturizmo produktai dažniausiai yra sukurti ir pateikiami ūkiuose ir sodybose, puoselėjančiuose žemės ūkio, žuvininkystės, amatų, maisto gamybos tradicijas. Tradicinio ūkininkavimo pavyzdžiu gali būti pasakojimas apie dvarams priklausančiuose daržuose atsiradusias prieskonines ar dekoratyvines daržoves. Taip pat istorija apie sovietiniais laikais lietuvių selekcininkų sukurtas agurkų ar pomidorų veisles ar tiesiog istorija apie bulvių atsiradimą Lietuvoje. Taigi, tradicijas puoselėjančio ūkio agroturizmo produktas gali sieti tradicinį ir šiuolaikinį procesus. Tradicijų pateikimas šiuolaikiškai yra dar viena svarbi agroturizmo produkto dalis. Tradicinio agroturizmo esmę galima apibendrinti taip – auginu ar gaminu šiuolaikiškai, bet žinau, kaip tai buvo daroma anksčiau.
Žiūrėkite internete arba parsisiųskite PDF formatu.
Visus infoleidiniai.lt skaitmeninius katalogus galite rasti ČIA.
About Author

Lietuvos kaimo turizmo asociacija (toliau – Asociacija, LKTA) veiklą pradėjo 1997 m., kuomet nariais buvo tik 17 sodybų. Iki šių metų narių skaičius išaugo 24 kartus: 2019 m. kovo 12 d. duomenimis Asociacija vienija 406 narius.
Per beveik 25 Asociacijos gyvavimo metus kaimo turizmo sodybos, teikdamos įvairias poilsio paslaugas, tapo mažais kultūros centrais, kuriuose vyksta šeimos ir įmonių šventės, dailininkų plenerai, drožėjų ir skulptorių kūrybinės stovyklos, vaikų vasaros stovyklos, konferencijos ir seminarai.
Nuo 2015 m., pakeitus LKTA Įstatus, LKTA nariais gali būti ne tik kaimo turizmo paslaugų teikėjai, bet ir kitas turizmo paslaugas kaime teikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys.